Zakręcone zabawy matematyczne


Nakrętki można wykorzystać na wiele sposobów. U nas dziś, jeszcze w wakacyjnym klimacie, wodna zabawa matematyczna. Zobaczcie na filmie jak się bawimy.
Oto jedna z naszych propozycji zabaw z nakrętkami (O nakrętkach wspomnę zapewne jeszcze nie raz). Ten prosty materiał, powszechnie przez większość wyrzucany :), daje naprawdę wielkie możliwości, by nauka stała się jednocześnie wielką frajdą.
Mój kochany 4 -letni urwis uwielbia zabawy w wodzie. Tak - woda to jej żywioł. Jednak, gdy jest już coraz chłodniej i nie można zanurzyć się w basenie na świeżym powietrzu - bawimy się wykorzystując właśnie wodę.

U nas dziś - wyławianie plastikowych nakrętek z cyferkami. Nasz sposób na utrwalanie cyferek (ich graficznego zapisu).

Na nakrętkach flamastrem napisałam cyferki od 1 do 9. Na filmie pojawia się też liczba 10. Zadaniem dziecka jest wyłowienie przy pomocy sitka nakrętki, którą wskażemy. U nas - na razie Ania łowi nakrętki kolejno od 1 do 10. Zabawę można oczywiście modyfikować w zależności od potrzeb. Wprowadzeniem do zabawy jest nasze krótkie autorskie opowiadanie. Nakrętkową ilustrację do opowiadania Ania wykonała samodzielnie.

Tak się bawimy:


Zachęcamy do zabaw z nakrętkami. Inne nasze zakręcone zabawy pokażemy już wkrótce!


1 komentarz: