Aniołki z wytłaczanki po jajkach


Kreatywne ozdoby choinkowe - aniołki - wykonane z kartonowego opakowania po jajkach.

Święta coraz bliżej. Sklepowe półki uginają się od wielu ozdób świątecznych 😉. Warto jednak tworzyć własne ozdoby wspólnie z dziećmi - wykonywanie ozdób choinkowych razem z dziećmi to z pewnością świetna zabawa, ale i doskonały trening małej motoryki. Czasem wystarczy wykorzystać, to co mamy w domu, by powstało coś niepowtarzalnego. Mój 4-letni Urwis był bardzo dumny z naszych aniołków - oj tak - ta satysfakcja i duma dziecka jest dla mnie bezcenna!

Oto nasz pomysł na kreatywną ozdobę choinkową.

Potrzebne materiały (na trzy aniołki):
  • 1 kartonowe opakowanie po jajkach;
  • nożyczki;
  • klej na gorąco;
  • farby - u nas niebieska;
  • 3 pary skrzydełek wycięte z tektury;
  • trzy główki aniołków - my wykorzystałyśmy już gotowe ( w zasadzie główki aniołków wykorzystałyśmy z ozdób kupionych w sklepach typu wszystko po 1 zł😊. Sklepy te są "skarbnicą" bardzo tanich materiałów, które można wykorzystać czy przerobić do wielu zabaw z dziećmi);
  • ozdoby na sukienki i skrzydełka aniołków - u nas koraliki, guziki, cekinowe kwiatuszki, kolorowe druciki kreatywne, klej brokatowy, bibuła, itp.


Sposób wykonania:

Z opakowania po jajkach wycinamy pojedyncze wytłoczki i malujemy farbą - my wybrałyśmy niebieską. Pomalowane odkładamy do wyschnięcia.
 

W między czasie przygotowujemy skrzydełka aniołków. Wycięte z tektury zdobimy - niech zadziała wyobraźnia 😊. My do zdobienia skrzydełek wykorzystałyśmy cekinowe ozdoby, druciki kreatywne, pociętą bibułkę. Ozdoby w zależności od rodzaju przyklejamy zwykłym klejem bądź klejem na gorąco.


Cekinowe skrzydełka.

Tutaj bibułkowo- brokatowe skrzydełka.
Gdy wytłoczki wyschną, klejem na gorąco przyklejamy do nich główki aniołków.
Następnie przystępujemy do zdobienia sukieneczek - my wykorzystujemy koraliki, cekiny, guziki, klej brokatowy. Z drucików kreatywnych formułujemy także rączki aniołków.
Na końcu klejem na gorąco doklejamy skrzydełka.
Oto nasze aniołki:Na razie aniołki stoją na parapecie w pokoju Ani, ale już wkrótce zawisną na naszej choince.


A może Wy macie sprawdzony patent na ozdoby świąteczne, które wykonujecie wspólnie z dziećmi?

Życzymy twórczych ozdób choinkowych!1 komentarz:

  1. Aniołki z wytłaczanek, świetny i kreatywny pomysł Rodzinko.

    OdpowiedzUsuń