Serduszko dla Babci i Dziadka


Niepowtarzalna laurka - wydzieranka. Prosta w wykonaniu, a jednocześnie niezwykle efektowna.

Poniżej kartki, które przygotowałyśmy dla naszych Dziadków. Takie małe upominki, własnoręcznie wykonane, są najcenniejsze i z pewnością ucieszą każdego Dziadka. Laurki sprawdzą się na wiele okazji (Dzień Matki, Walentynki, itp.).

Potrzebne materiały:
  • papier pakunkowy (my wykorzystałyśmy skrawki kilku starych już papierów pakunkowych)
  • arkusze papieru z bloku technicznego (w dowolnym kolorze i rozmiarze w zależności od tego jakiej wielkości chcemy mieć kartkę)
  • białe kartki papieru
  • arkusze kolorowego papieru (kolory dowolne - pasujące kolorystyką do serduszka, które powstanie )
  • wydrukowany napis "Dla Babci", "Dla Dziadzia"
  • nożyczki
  • klej
Sposób wykonania:
Przygotowanie serduszka. Wycinamy dowolnej wielkości serce ze złożonej na pół sztywnej kartki (dzięki temu serce będzie równe). Na szablonie serduszka dziecko przykleja wcześniej podarte kawałki papieru pakunkowego.


Złożenie kartki. Arkusz bloku technicznego (rozmiar i kolor dowolny) zginamy na pół tworząc kartkę, która będzie się otwierać. Na tytułowej stronie laurki naklejamy kolejno: biały papier (w rozmiarze trochę mniejszym niż laurka), na biały papier naklejamy kolorowy arkusz papieru (także w rozmiarze trochę mniejszym od poprzedniego - białego), w środkowej części tak przygotowanej kartki naklejamy serduszko-wydzierankę. Pod serduszkiem naklejamy napis - Dla Babci/Dla Dziadzia.
Gotowe kartki prezentują się tak:


Gdy kartkę otworzymy - tutaj dziecko może narysować lub napisać coś specjalnego. Córka nakleiła karteczkę i napisała Kocham Cię Babciu/Dziadziu. W środek kartki włożymy także wspólne zdjęcie wnucząt i Dziadków.


Może Was zainspirujemy 😊2 komentarze: