Jesienne zabawy - Ania opowiada własną bajkę - W liściastej krainie


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej bajeczki o liściastej rodzinie i o tym, że strachy nie zawsze są takie złe. Opowiada 4-letni Urwis. Wy też stwórzcie z dziećmi własną bajkę!

Podczas spacerów mój kochany urwis zebrał dość sporo liści. Oto nasz sposób na ich wykorzystanie - jesienna układanka z darów natury i prosta historyjka wymyślona przez dziecko.W liściastym królestwie, w pałacu, mieszkał król Mateusz, Królowa oraz ich córcia królewna Balbinka. Pewnego dnia Balbinka wychodzi na spacer do lasu. Nie potrafi wrócić do domu. Spotyka stracha Bogusia. Czy strach Boguś jej pomoże? Zobaczcie koniecznie nagranie!Jak powstała nasza bajka - a więc jak się bawiłyśmy?

1. Na początek fabuła - a więc pytam Anię o czym będzie bajka (inspiruję) - Ania wymyśla liściaste królestwo, króla Mateusza, Królową, królewnę Balbinkę i stracha Bogusia. Od razu zaznacza, że to nie będzie zły strach, wszyscy się go boją, ale pomoże on małej królewnie odnaleźć drogę do domu.

2. Układamy więc całą historię wykorzystując jesienne dary natury - liście, żołędzie, szyszki. Ania wybiera liście, żołędzie - układa z nich liściaste królestwo, las, wspólnie tworzymy też postacie - króla, królowej, królewny Balbinki oraz stracha Bogusia.

3. "Uroczysta premiera" - córka opowiada bajkę domownikom. Tym razem jestem tylko ja, choć gdy tata wraca z pracy, Ania zaprasza na bajkę i opowiada ją jeszcze raz :). Wystąpienie nagrywam, bo według mnie jest to ważna - bezcenna pamiątka. Po opowieści oczywiście wielkie brawa - Ania jest bardzo bardzo dumna :).

A może Wy też układacie razem z dziećmi proste opowiadania?
A jeśli zainspirowałam Cię do podobnych zabaw dajcie znać jak Wam poszło.


1 komentarz:

  1. Aniu bardzo ciekawa bajeczka, czekam na dalszą część....

    OdpowiedzUsuń