Obrazki łąką malowane - proste zabawy plastyczne


Mój urwis uwielbia prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury. Oto prosta zabawa plastyczna - układane obrazki z łąkowych roślin.

Córcia uwielbia przebywać na łonie natury. Dlatego też często korzystamy z gościnności dziadków i wyjeżdżamy na działkę. O tak nie ma nic lepszego! Z takiej wyprawy Ania przywozi zazwyczaj dobry humor i bukiet kwiatów. Zobaczcie jak powstają nasze obrazki "łąką malowane" i łąką pachnące :).Materiały potrzebne do wykonania pracy:
  • podkładka - u nas bambusowa owalna;
  • powycinane szablony - np. wazon, dom, drzewo, itp.;
  • świeże kwiaty i inne rośliny.


Wystarczy jedynie podkładka - u nas owalna jako tło do pracy. Na podkładkę położyłam powycinane szablony. I już zabawa się zaczyna... Córka dokłada do szablonów rośliny wg własnych pomysłów tworząc łąkowe kompozycje. Ostatni obrazek powstał już bez użycia szablonów - dowolna kompozycja z roślin łąkowych.


Zobaczcie jak Ania wykonuje pracę:
Oto efekty końcowe jej pracy:

Zabawa z pewnością pobudzi zmysły i kreatywność. Ani taka forma twórczości sprawiła ogromną radość - pewnie dlatego, że istnieje tutaj także możliwość samodzielnego wyboru i doboru roślin, samodzielnego decydowania jak obrazek ma wyglądać i możliwość zmiany koncepcji na każdym etapie (po prostu układankę można rozpocząć od nowa nawet jak coś nie pójdzie po myśli).

Może nasze prace zainspirują Cię do podobnych zabaw plastycznych z dziećmi? Jeśli tak - podzielcie się Waszymi pomysłami!


1 komentarz: