Kręcimy film - zabawy zza kulis cz. 1


Oto efekt naszych wspólnych zabaw twórczych z elementami gry aktorskiej - film pt. "Leśne opowieści skrzata Poziomki". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego filmu - odcinka pierwszego.
Dziś ponownie gościmy na działce naszych dziadków. To właśnie działkowy krajobraz staje się naszym leśnym planem filmowym, a ukochany przez córkę skrzat Poziomka zostaje głównym bohaterem nagrania.
Wspólne zabawy związane z filmowaniem okazały się strzałem w dziesiątkę. Ania bardzo zaangażowała się w przygotowanie zwłaszcza scenografii i rekwizytów. Na początek rozmowa z dzieckiem jak wyposażymy dom skrzata Poziomki. A następnie, już po obmyśleniu koncepcji, córka "stroi" pień drzewa zebranymi wcześniej szyszkami, liśćmi brzozy, liśćmi paproci i mchem (które gęsto porastają działkę). Zajmuje jej to naprawdę sporo czasu:) - domek, jak sama określa, musi być piękny! Sama byłam zaskoczona jak wiele serca córcia włożyła w przygotowania.


Zbieramy i przygotowujemy też inne rekwizyty - m.in. leśne zwierzątka wyrzeźbione przez Dziadzia. Wspólnie zastanawiamy się w jakim miejscu będą skomponowane i sfilmowane kolejne ujęcia. Ania przygotowuje też statyw i często włącza przycisk nagrywania w aparacie. Opowiadam jej też o pracy ludzi na prawdziwym planie filmowym - o pracy scenografa, operatora kamery czy aktora.
Wyszukujemy też ciekawostki o leśnych zwierzętach - przyjaciołach Skrzata. Ania jest również aktorem naszego filmu - choć kwestie, które wypowiada są często spontaniczne, wynikające z sytuacji.
Scenariusz nagrania oparty jest na naszym wspólnym pomyśle - moim i mojego 4-letniego urwisa, którego także odnajdziecie na nagraniu. Głównym bohaterem filmu jest Skrzat poziomka, który opowiada ciekawostki o leśnych zwierzętach. Odwiedziny gości sprawiają, że Skrzat odkrywa leśne tajemnice. Skrzat oprowadza widzów po swoim domku-dziupli, przedstawia swoich najlepszych przyjaciół - jeża, dzięcioła i sowę, pokazuje leśne zakątki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania pt. "Leśne opowieści skrzata Poziomki".


A może wy bawicie się podobnie razem z dziećmi? Koniecznie napiszcie/pokażcie nam jak u was to wygląda!
Jeśli zainspirowałam Cię do podobnych zabaw z dziećmi - dajcie znać jak Wam poszło!


2 komentarze:

  1. Będą już wkrótce. ☺ Zapraszam do śledzenia bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł, gratulacje. Bardzo polubiliśmy skrzata Poziomkę i jego przygody.

    OdpowiedzUsuń