Las wokół nas - (nie)zwykły spacer


Odkrywamy las... wy też koniecznie wybierzcie się z dziećmi do lasu.

Piękny wrześniowy weekend. Obowiązkowo rodzinna wycieczka na łono natury - może tym razem las.... ? Tak ! tak ! (Ania podskakuje z radości) - mój urwis to wielka fanka wszelakiej dziczy :), a więc wyruszamy. Może spotkamy skrzata Poziomkę? :):)
Wycieczka do lasu - dla nas najprzyjemniejszy pomysł na weekend. Nie potrzeba nam biletów :))..., wystarczą - odpowiednie ubrania, preparat na kleszcze i komary, a przede wszystkim chęci i dobry humor. Zabieramy też worek na śmieci - Ania zawsze pomaga w ich zbieraniu, niestety w lesie nadal jest ich sporo. Dla nas wielka wyprawa nie jest konieczna - mamy to szczęście, że leśny zakątek znajduje się dość niedaleko naszego miejskiego osiedla.Czy w lesie jest nudno? Dla nas zdecydowanie NIE! Wystarczy uważnie obserwować, słuchać, wąchać :) .... a las odkryje przed nami wiele skarbów. Mój urwis uwielbia leśnego chowanego - gdy razem z tatą można się przed mamą nieźle schować, a przede wszystkim wreszcie wybiegać i wybrudzić. Oczywiście jest czas na leśne obserwacje przyrody i leśne pogadanki - las zachwyca nas wieloma kształtami i barwami. Zdarzają się też odkrycia na miarę leśnego podróżnika, jak leśne szałasy wybudowane przez harcerzy czy odkrycia dziwne - porozrzucane maseczki ochronne, które niestety dotarły i do lasów.
Co za niespodzianka - podczas leśnego spaceru spotkamy też ukochanego skrzata Poziomkę :). I z wielką radością zapowiadamy kolejny odcinek naszych nagrań z jego udziałem:).


Więc jeśli już dawno nie byliście z dziećmi w lesie - koniecznie wybierzcie się na leśny spacer. Naprawdę warto!1 komentarz: