Leśny spacer ze skrzatem Poziomką - filmowe zabawy twórcze cz. 3


Macie ochotę na leśny spacer ze skrzatem Poziomką? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia trzeciego odcinka przygód krasnala. Tym razem słów kilka o zasadach zachowania się w lesie.
Kontynuujemy nasze zabawy filmowe, w zasadzie leśne zabawy filmowe, gdyż to właśnie krajobraz leśny staje się naszym planem filmowym. Główni aktorzy - bez zmian :) - 4-letnia Ania i jej przyjaciel skrzat Poziomka.
Od czego zaczynamy? Przede wszystkim wspólna koncepcja i rozmowa. Podpowiadam tematykę - Aniu skoro idziemy do lasu, może opowiemy dzieciom jak należy zachować się w lesie? Oczywiście rozmawiamy, dyskutujemy :) (tak uwierzcie mi - dyskutujemy :)) Mój urwis bardzo lubi te nasze filmowe zabawy i z dużym zaangażowaniem włącza się w nie. W procesie twórczym zawsze staram, dać córce swobodę działania - to właśnie ona szuka i wybiera konkretne miejsce nagrania - na tej drodze, przy tym grzybku, drzewie, itp. Wyszukuje śmieci, które zbierzemy, zastanawia się co ma powiedzieć, włącza przycisk nagrywania. Córka jest więc z pewnością aktywnym twórcą nagrania i widać jak wiele radości jej to sprawia.Serdecznie zapraszamy więc do obejrzenia odc. 3 pt. "Leśny spacer ze skrzatem Poziomką. O zasadach zachowania się w lesie". Tym razem to Ania odwiedza Poziomkę, który oprowadza po leśnych zakątkach i opowiada o leśnym savoir - vivre.A może wy podobnie bawicie się razem z dziećmi?
A jeśli właśnie zainspirowałam Cię do "zabaw filmowych" z dziećmi - koniecznie dajcie znać jak Wam poszło!

1 komentarz:

  1. Skrzacie Poziomko... był to bardzo pouczający spacer po lesie.

    OdpowiedzUsuń