Jesienne wyklejanki - sukienki z liści


Jesień dostarcza niesamowitą ilość "skarbów" i doskonały materiał do wielu zabaw. Dziś z wykorzystaniem liści projektujemy jesienne sukienki.

U nas dziś liście w roli głównej i pomysł na prostą pracę plastyczną zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i tych starszych.

Chociaż na dworze jeszcze bardziej letnio niż jesiennie - są miejsca, gdzie liście przybierają już piękne barwy. Mój Urwis uwielbia je zbierać - ta prosta zabawa nigdy się nie nudzi i przynosi naprawdę wiele frajdy. Ania cierpliwie wyszukuje liściaste okazy - zabiera tylko te, które zauroczą ją swoim kolorem, kształtem, strukturą. Po powrocie do domu liście sortujemy, niektóre odkładamy do suszenia.Materiały potrzebne do wykonania pracy:
  • kartka z bloku technicznego
  • kolorowe liście (u nas również zasuszone płatki róży, owoce dzikiej róży)
  • postać - można ją namalować lub wykorzystać gotową
  • klej
  • nożyczki


Sposób wykonania:

Na brystol naklejamy sylwetkę - my wycinamy bajkowe księżniczki ze starej malowanki i naklejamy je na kartkę. Z liści tworzymy spódnice. Można użyć całych liści lub je powycinać. To już od dziecka zależy jaką jesienną kreację stworzy. W ten sposób można zaprojektować nie tylko sukienkę, ale też nakrycie głowy, buty, biżuterię.Tutaj postać namalowana:
Oto efekt końcowy - prace 5-letniej Ani:
Życzymy udanej zabawy !!!


1 komentarz:

  1. Aniu, zaprojektowałaś śliczne sukienki. Gratulacje....

    OdpowiedzUsuń