Jesienne mandale


Twórcza i kreatywna praca plastyczna z wykorzystaniem jesiennych darów natury.

Jesień dostarcza tak licznych "skarbów" do zabaw i prac twórczych. Zobaczcie jesienne mandale stworzone razem z moim 7-letnim Urwisem 😉.
 


Materiały potrzebne do wykonania pracy:
  • koło wycięte z grubej tektury (rozmiar dowolny)
  • plastelina (można wykorzystać taką z poprzednich prac plastycznych, kolory moga się wymieszać)
  • jesienne skarby: kasztany, żołędzie wraz z czapeczkami, łupinki orzechów, szyszki, owoce jarzębiny, pestki dyni, małe jabłuszka, pigwa, mirabelki, owoce klona (skrzydlaki), liście, itp.
 Przygotowanie:
Do wyciętego wcześniej koła przyklejamy dość grubą warstę plasteliny.
 

Następnie zaczynamy układanie. Na środku umieszczamy duży element - może to być kasztan, szyszka, owoc pigwy, orzech - wokół którego doklejamy wartwami kolejne elementy. Dla młodszych dzieci, można przygotować mniejsze koła, aby nie znudziły się wyklejaniem na zbyt dużej powierzchni.


Gdy manadala jest już gotowa, na koniec można pod spód przykleić kilka liści. U nas przymocowane na plastelinę, sprawdzi się także taśma samoprzylepna.


Nasze manale tak się prezentują:

Udanej zabawy!


2 komentarze:

  1. Myślę, że z nadejściem jesieni nie ma co się chować w domu. W końcu spędzanie czasu na świeżym powietrzu to samo zdrowie - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Co do jesiennych mandali - świetny pomysł na spędzenie czasu na dworze. Takie mandale można wykonać np. w parku, czy pobliskim podwórku. Dzięki za inspirację! :)

    OdpowiedzUsuń