Motyle - naturą inspirowane


Wakacyjne motyle z darów natury - propozycja twórczej pracy plastycznej dla dzieci.

Razem z córcią dużo i chętnie spacerujemy po terenach zielonych położonych niedaleko naszego miejskiego osiedla. Tereny te porośnięte piękną polną roślinnością, o wielu barwach i zapachach (szkoda że systematycznie koszone :) stają się dla nas inspiracją i źródłem materiałów do swobodnej twórczości. Więc, gdy kartka papieru i kredki stają się już zupełnie nudne, może warto zachęcić dziecko do tworzenia z materiałów, które znajdziemy podczas spaceru czy we własnym ogrodzie (mój urwis to typowy zbieracz - każdy spacer musi zakończyć się zdobyczą typu kamień, patyk czy choćby listek - ciekawe jak to jest u Was?). Oczywiście z poszanowaniem natury, która daje nam tak wiele możliwości tworzenia.U nas dziś - motyle układane z darów natury - kwiatów, liści, traw, itp. Do ich wykonania wystarczy jedynie dobry humor i wyobraźnia.

Tak się bawimy - film:Zobaczcie ilustracje- efekty końcowe układanek mojego 4-letniego Urwisa.

Zabawa pobudza wyobraźnię, rozwija zdolności manualne czy daje możliwość wyładowania emocji i wyciszenia się. Warto więc zachęcać dzieci do tego typu aktywności - i wcale nie muszą to być motylki to już zależy od naszych kochanych urwisów.

Jeśli tworzycie razem z dziećmi prace inspirowane naturą - podzielcie się z nami Waszymi pomysłami. Jeśli zachęciłam Cię do podobnych zabaw z dziećmi dajcie znać jak Wam poszło.


1 komentarz: