Kwiatki dla babci i dziadzia


Maki na łące. Oryginalny upominek-laurka dla babci i dziadzia.

Jeśli nie macie jeszcze upominków z okazji Dnia Babci i Dziadzia - nie jest jeszcze za późno. Z prostych materiałów, które zapewne macie w domu, można wyczarować naprawdę piękny prezent. Zobaczcie obrazek, który wykonała dla Dziadków moja 4,5-letnia córka (z niewielką pomocą dorosłego).

Potrzebne materiały:
  • tektura - (np. z kartonowego pudełka) - większy arkusz oraz mniejsze tekturowe kawałki
  • 1 opakowanie (wytłoczka) po jajkach
  • farby: czerwona, czarna, zielona, niebieska
  • pędzel, woda
  • nożyczki
  • klejSposób wykonania:

Z opakowania po jajkach wycinamy kubeczki (dowolną ilość), tak by każdy był osobno. Przy pomocy nożyczek formułujemy kształty płatków (nie muszą być idealne😊). My zdecydowałyśmy się na maki, ale płatki można ciąć na różne kształty - okrągłe, spiczaste, w drobniutką "grzywkę" - to już zależy od Was. Kubeczki powycinałam sama, na dalszych etapach moja pomoc nie była córce już tak bardzo potrzebna.

Kubeczki (kwiatki) malujemy farbą - u nas czerwona (maki). Odkładamy do wyschnięcia.


Następnie przygotowujemy większy arkusz tektury, do którego będziemy przyklejać kwiaty. Arkusz zamalowujemy w górnej części na niebiesko (niebo), w dolnej na zielono (trawa). Odkładamy do wyschnięcia.

Z tektury wycinamy 1 podłużny prostokąt i nacinamy nożyczkami, tak by przypominał trawę. Wycinamy także wąskie, długie paski (łodygi kwiatów). Łodygi malujemy na zielono odstawiamy  do wyschnięcia.
 


Do zamalowanego i wyschniętego arkusza przyklejamy kolejno: na dole tekturę z trawą, a w dowolnej kompozycji - łodygi i kwiaty. Środki kwiatków Ania wypełniła czarną farbą, a trawę pomalowała na zielono.

Praca gotowa. Można ją oprawić w ramkę. My na odwrocie zamieściłyśmy dedykację dla ukochanej Babci i Dziadzia. Pracę można wykonać także w mniejszym formacie z mniejszą ilością kwiatków.Życzymy twórczych i kreatywnych laurek !!!1 komentarz: