Niezwykłe miejsce zabaw w ogrodzie dziadków


W ogrodzie dziadków nigdy nie jest nudno. Oto niezwykłe miejsce do zabaw stworzone przez Dziadzia dla wnucząt.

W ogrodzie naszych dziadków powstało niedawno wyjątkowe miejsce zabaw. Jednak nie jest to typowy plac zabaw czy park rozrywki, jaki znacie. Nie ma tam drabinek, karuzel czy głośnej muzyki. Na niewielkim, malowniczo położonym działkowym terenie, powstała malutka Kraina Baśni wraz ze Skrzacią Wioską. W jego przygotowanie Dziadzio włożył wiele serca i pracy, by wnuczęta z dala od miejskiego zgiełku mogły swobodnie bawić się w otoczeniu przyrody.

Wykonane samodzielnie przez Dziadzia, miniaturowe zamki i domki, zachwycają i zachęcają do swobodnych zabaw. Miniaturowe budowle powstały systematycznie i stale pojawiają się nowe elementy. Domki i zamki rozmieszczone są w różnych zakątkach ogrodu, pomiędzy drzewami i kwiatami- więc pierwszym zadaniem wnuków było ich odszukanie. 
Oto Strażnik Krainy Baśni.


A to już Skrzacia Wioska.
Dziadzio angażuje też wnuki w sam proces twórczy - np. prosi o pomalowanie skrzaciego domku.


Pomysł dziadzia był starzałem w dziesiątkę - wnuki zachwycone i szczęśliwe mogą swobodnie bawić się i biegać w otoczeniu przyrody. Dziecięcą radość potęgują też mieszkańcy ogrodu - zarówno ci prawdziwi (ptaki, motyle, jaszczurki, jeż), jak i ci wyrzeźbieni przez Dziadzia, m.in. - figury pszczół i żółwi.

Nie tylko dzieci, ale i my dorośli doskonale czujemy się w tym niezwykłym miejscu, gdzie możemy tak po prostu odpocząć i podziwiać przyrodę.Odsyłam też do naszego wpisu - Kącik ornitologiczny w ogrodzie Dziadzia -
https://www.urwiswakcji.pl/2021/08/kacik-ornitologiczny-w-ogrodzie-dziadzia.html


3 komentarze:

  1. Piękny ogród, przeniósł nas w świat baśni....

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę piękne te inspiracje w ogrodzie. ja również w tym roku planuję zrobić piękny ogród, może nie takie jak z katalogu, ale na pewno nie zabraknie w nim atrakcji dla dzieci. Sporo już zamówiłam poprzez internet z fajnej strony sprzedażowej.

    OdpowiedzUsuń