Zima w słoiku

Zabawa plastyczna, która zawsze przynosi wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Taka zimowa ozdoba jest prosta w wykonaniu, a jednocześnie piękna i niepowtarzalna.


Do stworzenia zimowej kompozycji potrzebny jest przede wszystkim słoik z nakrętką i sól. Inne materiały - to już zależy od waszej wyobraźni.

Materiały, które wykorzystałyśmy:
 • słoik z nakrętką
 • sól
 • wata
 • arkusze papieru z bloku technicznego (u nas biały, zielony)
 • pisaki
 • nożyczki
 • białe serwetki
 • sznurek/wstążka
 • dodatkowo: klej, druciki kreatywne, białe pompony, oczka kreatywne, naklejki (gwiazdki), zwierzątka z kinder niespodzianki, szyszki, patyczki, owoce dzikiej róży, itp.Zimowa kompozycja - Bałwan


Do słoika wsypujemy sól. Następnie wycinamy bałwana i choinkę (najlepiej z bloku technicznego). Córcia bałwanka dodatkowo ozdobiła wykorzystując pisaki, kolorowy papier, druciki i oczka kreatywne. Bałwanka i choinkę umieszczamy w słoiku (sól dobrze je przytrzymuje). Ania do słoika włożyła także śnieżne kule (pompony lub kulki z waty). Słoik zakręcamy. Pokrywkę przykryłyśmy białą serwetką i przewiązałyśmy wstążką. Na koniec na zewnętrzną część słoika Ania nakleiła gwiazdki. Białe gwiazdki można także namalować farbą.Efekt końcowy:
Zimowe kompozycje - Zima w lesie


Do słoików ponownie wsypujemy sól. Podstawą do stworzenia tych kompozycji były zwierzęta z kinder niespodzianki.
Kompozycja z lisem - w słoiku znalazły się także choinki z zielonej tektury i śnieżne kulki z waty. Watę umieściłyśmy także na choinki, tak by "wzmocnić" zimowy klimat.
Kompozycja z jeleniami - w słoiku znalazły się gałązki modrzewia, owoce dzikiej róży oraz kulki z waty. Wata została także umieszczona na gałązkach.
Oba słoiki zostały zamknięte - pokrywki przykryłyśmy białą serwetką i przewiązałyśmy wstążką.


Aby łatwiej umieścić elementy (pompony, watę) we właściwym miejscu - można wspomóc się patyczkiem (pisakiem).


Efekt końcowy:
A oto wszystkie nasze zimowe kompozycje:Może Was zainspirujemy.

Udanej zabawy!


5 komentarzy:

 1. Aniu super miałaś pomysł. Zimowe kompozycje są śliczne, ozdobią twój pokoik i możesz dać komuś w prezencie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne, podkradamy pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj jakie cudne, szkoda ze pozno to znalazlam. Ma Pani ocean wyobrazni. Pozdrawiam a strone zapisalam i bede robic, bo lubie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję, zapraszam po inne inspiracje. Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń